Bogusław Wołoszański znów będzie kręcił w Świnoujściu!

Za sprawą wielu nieodkrytych tajemnic i zagadek Świnoujście przez wiele lat pełniło ważny punkt na militarnej mapie Polski. A takie historie najbardziej lubi popularyzator historii i autor książek Bogusław Wołoszański. Będzie przebywał w naszym mieście w sierpniu. Zabierze ze sobą ekipę filmowców, aby zajrzeć do Podziemnego Miasta i wytłumaczyć widzom, ęe właśnie z tego miejsca miała prawdopodobnie rozpocząć się inwazja Układu Warszawskiego na Skandynawię.


Dziennikarz bardzo często odwiedza Świnoujście.  Dobrze się tu czuje, a wśród władz miasta znalazł przyjaciół. Jednym z nich jest Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

- Bogusław prowadził jedną z poprzednich edycji Dni Twierdzy na Wyspach. Nie wiadomo, czy w tym roku przyjedzie, ale z pewnością będzie w sierpniu. Wejdzie wówczas z ekipą telewizyjną do podziemi schronu położonego w Przytorze - mówi Paweł Sujka.


Bogusław Wołoszański to polski dziennikarz i popularyzator historii, autor wielu książek o tematyce historycznej. Pomysłodawca oraz autor kultowego programu telewizyjnego i radiowego „Sensacje XX wieku”.

 

YouTube