Diorama armaty 8.8cm bogatsza

Muzealna wnęka okrętowej armaty 8,8 cm SK C/35 jest stale uzupełniana kolejnymi eksponatami związanymi z działem, które od kilku lat jest na stanie fortecznego muzeum. Tym razem do kolekcji naszej trafił model u-boota w wersji oceanicznej!


 

Oprócz wspomnianej armaty oraz modelu w kolekcji znajduje się wiele eksponatów będących związanymi z niemieckimi okrętami podwodnymi w tym m.in: kolekcja pocisków do działa 8,8 cm (z oryginalnymi napisami!), kurtka i czapka oficera Kriegsmarine, który służył na jednym z niemieckich ubootów, kolekcja unikatowych zdjęć i wiele wiele innych!

 

 

Dla przypomnienia, armata 8,8 cm SK C/35 to działo z niemieckiego okrętu podwodnego typu VII C. Armata ma jednolitą lufę o długości 45 kalibrów z poziomo przesuwanym zamkiem. Laweta to bardzo prosta konstrukcja. Ma opływowy kształt, nieskomplikowany mechanizm obrotu obsługiwany ręcznie, a jej wyposażenie, czyli celownik, uprząż obsługi itd. było demontowane na czas pływania w zanurzeniu. Całość - podstawa i lufa waży blisko 2,5 tony. 

YouTube