Fort budzi się do życia

Zwierzaki z fortu wskazują swoim zachowaniem, że zima potrwa jeszcze maksymalnie dwa, trzy tygodnie! W tym roku forteczne stadko powiększyło się aż o trzy kózki. To same dziewczynki, którym przyjaciele fortu nadali piękne, kobiece imiona: Ania, Agata i Natasza.


- Koźlaki mają wyjątkowy jak na tą porę roku apetyt. – Pierwsza zielona trawka będzie za około miesiąc. Widzimy to po zachowaniu zwierzaków, także Nera, który cały czas szykuje sobie zapasy, zakopując ziemniaki i chleb w... pruskich transzejach – mówi Darek z Fortu Gerharda.

 

 

Bóbr Kaiser (przepędzany nawet muzyką Dody) też rzadko wystawia pysk ze swojego żeremia. Nie ma świeżych śladów jego aktywności. Cały czas wsuwa najprawdopodobniej zimowe zapasy. Nietoperze, mimo że w tym roku nie było zbyt wiele mroźnych nocy, są chudziutkie i coraz częściej wylatują z dziur, aby się napić wody.

 

- Najaktywniejsze są piżmaki. Ale one są aktywne niemal przez cały rok. Zima (ale bez śniegu) potrwa jeszcze około 2-3 tygodni- mówi Pan Jan Klimko, przyrodnik który w okolicach fortu prowadzi monitoring przyrodniczy.


A my przypominamy, że do kalendarzowej wiosny zostały już tylko 34 dni! Zobaczcie pierwszy filmik na dole!

Rajd Weterynarzy do ... fortecznych kóz!

Autor: Fort Gerharda
Czas: 1:29
Data dodania: 03.25.2012

Złośliwy Kaizer.. czyli bóbr psychopata

Autor: Fort Gerharda
Czas: 2:03
Data dodania: 03.25.2012

Kto uszyje biustonosz dla Kaśki?

Autor: Fort Gerharda
Czas: 1:34
Data dodania: 03.22.2012

Z odwiedzinami w Kozim Regimencie...

Autor: swinoujskie.info
Czas: 4:01
Data dodania: 02.18.2015
YouTube