Nowy portal edukacyjny mecenasa naszego muzeum - Polskiego LNG

 

Polskie LNG, mecenas naszego muzeum uruchomił nowy portal edukacyjny który, przeznaczony jest dla wszystkich poszukujących informacji o technologii LNG oraz samej inwestycji w Świnoujściu.

 

Spółka Polskie LNG, odpowiadająca za budowę i eksploatację terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu, uruchomiła portal edukacyjny poświęcony w całości technologii LNG - www.lng.edu.pl.

 

Dlaczego terminal LNG w Świnoujściu to inwestycja strategiczna, a skroplony gaz ziemny uznawany jest za paliwo przyszłości; czyste i ekologiczne, bezpieczne dla ludzi i środowiska? Jak skrapla się gaz ziemny i czy jest to proces bezpieczny? Tego oraz wielu innych przydatnych rzeczy dowiesz się odwiedzając nowy portal edukacyjny www.lng.edu.pl, który stanowi on rozbudowaną platformę wiedzy na temat technologii skraplania gazu ziemnego, światowego i europejskiego rynku LNG oraz roli, jaką będzie na nim odgrywał terminal LNG w Świnoujściu. Pozwolił spółce Polskie LNG zagregować dostępną wiedzę w tej dziedzinie, tworząc podstawowe źródło informacji dla wszystkich zainteresowanych.- Otwieramy dzisiaj dostęp do obszernej bazy wiedzy, wykazu wszystkich inicjatyw społecznych spółki, analizy korzyści ekonomicznych płynących z uruchomienia inwestycji dla gospodarki kraju, regionu i miasta, a także wszelkich dostępnych raportów i opracowań, np. dotyczących oceny wpływu inwestycji na środowisko naturalne - wyjaśnia Maciej Mazur, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG S.A.

 

W proces tworzenia portalu zaangażowani zostali eksperci polscy i międzynarodowi w dziedzinie LNG, instytucje rządowe i pozarządowe, a także specjalistyczne media. Portal uzyskał już patronat Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Akademii Morskiej w Szczecinie, a także ministerstw, w tym Skarbu Państwa oraz Środowiska.


- Uruchomienie portalu odpowiada przede wszystkim potrzebie edukacyjnej. W świadomości publicznej brakuje bowiem informacji na temat zastosowania i znaczenia skroplonego gazu ziemnego – dodaje Maciej Mazur i przytacza wyniki badań zrealizowanych przez TNS Polska na zlecenie Polskiego LNG: choć ¼ Polaków wie,  że w Świnoujściu powstaje pierwszy w tej części Europy terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego, jedynie co szósty z badanych wiąże ten fakt z realną dywersyfikacją gazu do Polski. Wkrótce ma się to jednak zmienić, i to m.in. za sprawą nowego portalu.


Informacje o skroplonym gazie ziemnym, jako jednej z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych technologii energetycznych, przyjaznej środowisku i efektywnej ekonomicznie, zostały przedstawione internautom w bardzo przystępny sposób. Portal wykorzystuje nowoczesne i interaktywne narzędzia, formy animacji i prezentacji treści.

 

 Chcesz odrazu przenieść się na stronę edukacyjną Polskiego LNG? Kliknij obrazek poniżej!

 

 

YouTube