Piotr Piwowarczyk uhonorowany przez Panią Minister

 

Piotr Piwowarczyk został doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzatę Omilanowską. Podczas inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa 2014 otrzymał Złotą Odznakę „Za opiekę nad zabytkami”.

 

Odznakę, w imieniu Pani Minister wręczyli: Ewa Stanecka, Zachodniopomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz wicemarszałek Wojciech Drożdż. - To uhonorowanie działalności inicjatywy, która od wielu lat działa na rzecz ochrony zabytków w Świnoujściu i na Pomorzu Zachodnim – mówili.

 


- Odznaka to efekt pracy całej fortowej rodziny, która od lat żyje Fortem Gerharda i jego inicjatywami. Gdyby nie dobrzy, pełni empatii ludzie nie byłoby Fortu, Podziemnego Miasta i szlaku fortecznego – mówił Piotr Piwowarczyk zaraz po otrzymaniu odznaczenia. - Dziękuję im przede wszystkim – zaznaczył.

 

Złota odznaka „Za opiekę nad zabytkami” ustanowiona została w 1962 r. za zasługi położone dla ochrony dóbr kultury. Odznakę nadaje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego z urzędu lub na wniosek wojewódzkiego konserwatora zabytków osobom zasłużonym w społecznej opiece nad dobrami kultury lub w działalności konserwatorskiej.

 

Fort Gerharda w TVP - "Kawa czy herbata?"

Autor: Fort Gerharda
Czas: 3:25
Data dodania: 03.22.2012

V-2 w Forcie Gerharda !

Autor: Fort Gerharda
Czas: 8:19
Data dodania: 03.22.2012

Fort Gerharda w TVN Turbo w programie "Pojechany łikend"

Autor: Fort Gerharda
Czas: 4:35
Data dodania: 03.22.2012
YouTube