Podziemne Miasto nowym Cudem Polski!

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin zostało „Nowym cudem Polski”. W piątek w podwarszawskim Nadarzynie, podczas II edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show odbyła się uroczystość przekazania okolicznościowego dyplomu.


Czytelnicy wybrali zwycięzców w głosowaniu internetowym. Internauci oddali blisko 40 tys. głosów!


– Gratuluję tegorocznym zwycięzcom. A internautom dziękuję za oddanie rekordowej liczby głosów. Po raz kolejny udowodniliście, że Polska jest najfajniejsza – mówi Michał Cessanis, zastępca redaktora naczelnego National Geographic Traveler.

 

Tym samym miasto nad Świną jest jedynym miastem, któremu dwukrotnie przypadł ten tytuł. Wcześniej cudem uznano Fort Gerharda.

  - Cieszymy się, że nasza praca została doceniona. Podziemne Miasto to obiekt, który stosunkowo niedługo funkcjonuje na rynku turystycznym, ale zdobywa coraz większą popularność. Muzealna ekspozycja jest przez nas cały czas uzupełniana - mówi Piotr Piwowarczyk, dyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża.

 

Nagroda to także wyróżnienie dla instytucji i osób prywatnych, które od lat wspierają muzeum. Między innymi dla mecenasa muzeum - firmy GAZ SYSTEM S.A. To dzięki tej firmie udało się zrealizować np. kolejną kwerendę archiwalną, czy wyremontować kolejne schrony.


Podziemne Miasto to ciągnąca się pod wydmami sieć korytarzy łącząca gigantyczne schrony. Linię obronną bazy Kriegsmarine w Świnoujściu po wojnie zamieniono w skrywane w tajemnicy „podziemne miasto” polskiej armii. Od kilku lat obiekt został odtajniony i udostępniony turystom.


 

WSZYSTKIM GŁOSUJĄCYM -


DZIĘKUJEMY ! ! !

YouTube