Spotkania z historią

Już 30-tego września bieżącego roku, o godzinie 15:00 w Forcie Gerharda odbędzie kolejna edycja (i pierwsza w tym roku!) Spotkań z Historią, której gościem specjalnym będzie Pan Włodzimierz Antkowiak.


Pana Włodzimierza można określić jednym, krótkim zdaniem- to człowiek, który szuka skarbu. Urodzony w 1946 roku w Grudziądzu, znany jest ze swojego zamiłowania do rozwiązywania zagadek z przeszłości, którym poświęcił przeszło pół wieku! Jest Twórcą wielu książek popularnonaukowych promujących historię. Ponadto jest twórcą kilku tomików poezji.Na najbliższym spotkaniu, które odbędzie się w Forcie Gerharda, Pan Włodzimierz Antkowiak opowie o swojej pasji oraz o fascynujących historiach, które śledził. Najbardziej znane z nich to zatopiony sprzęt wojskowy pozostawiony przez walczące armie podczas ostatniej wojny, który do tej pory czeka na wydobycie; zasypane sztolnie Dolnego Śląska, w których znajdowały się podziemne fabryki zbrojeniowe; czy w końcu bardzo popularny ostatnio temat złotego pociągu w okolicach Wałbrzycha. Ponadto gość specjalny  sam, dzięki swojemu hobby ma wiele swoich historii do opowiedzenia . Jak sam mówi: „Poszukiwania skarbów, to nie jedynie efekt końcowy, czyli złote monety, czy dzieła sztyki znalezione w starych, zakurzonych skrzyniach. To również dni, miesiąca, a nawet lata pracy, nawiązywania kontaktów i ciekawymi ludźmi, kontakty z przyjaciółmi. To taki styl bycia, który daje dużo satysfakcji”.


Pan Włodzimierz oczywiście obiecał również odpowiedzieć na wszelkie pytania, które zadadzą uczestniczy naszego spotkania. Z potwierdzonych źródeł wiemy również, że poznamy także kilka nieznanych historii naszego miasta. Opiekunowie Fortu Gerharda oraz Mecenas Muzeum Obrony Wybrzeża,  spółka Gaz System S.A., serdecznie zapraszają do udziału w tym wydarzeniu!

YouTube