Spotkanie z władzami Obwodu Kaliningradzkiego

Przedstawiciele Fortu Gerharda zostali poproszeni o pomoc w budowie Muzeum I Wojny Światowej na terenie jednego z fortów położonych w obwodzie kaliningradzkim w Rosji. Koncepcja zagospodarowania Fortu XI w Królewcu, zaproponowana przez świnoujścian, uzyskała aprobatę rady kultury obwodu.Rząd obwodu kaliningradzkiego, za aprobatą rządu federacji, chce utworzyć w oparciu o jeden z fortów nowy produkt turystyczny związanych z historią I wojny światowej.

 

Przedstawiciele Fortu Gerharda zaprezentowali w środę Gubernatorowi Obwodu Kaliningradzkiego i przedstawicielom władz okręgu, koncepcję zagospodarowania Fortu XI.

 

To kolejna nasza wizyta w Rosji. Tym razem spotkanie miało oficjalny charakter. Zdanie o jednej z koncepcji prowadzenia przyszłego muzeum musiała wyrazić komisja kultury rosyjskiego obwodu.

 

Fort XI w Kaliningradzie jest w doskonałym stanie. Od 1945 roku pilnowany jest przez wojsko, w związku z czym zachowało się mnóstwo detali, których próżno szukać w innych tego typu fortach kaliningradzkiej twierdzy.

 

YouTube