Szukamy biustonosza dla kozy!

Trzy nowe kozy pojawiły się w świnoujskim Forcie Gerharda. Mama Kaśka po porodzie pilnie potrzebuje biustonosza, bo urosły jej cycki. Tatusiem po raz kolejny - ku zaskoczeniu opiekunów fortu - został jurny starzec Bartek.

 

- Dwie dziewczynki są podobne do mamy, a chłopiec to wypisz wymaluj Bartek - mówi Piotr Piwowarczyk, gospodarz Fortu Gerharda i dyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża. - Mieliśmy nadzieję, że Bartek już nie będzie płodził kolejnych kóz. Ma już przecież prawie 20 lat. Trudno znaleźć starszego capa w tej części Europy. To zadziwiające, że mu się udało. Bartek ledwo chodzi, a jeszcze może być tatusiem.

 Kózki przeżyły pierwszą noc i mają się dobrze. Ich mama - Kasia - to dobra matka i bardzo się o nie troszczy. O ile dla swoich dzieci jest wspaniała, to dla wszystkich wokoło - jak zapewniają pasjonaci historii z Fortu Gerharda - potrafi być najgorszą jędzą.- O tym jaka bojowa i wredna potrafi być Kaśka, przekonał się pies Nero - mówi Wiesław Tymoszewski, który zajmuje się kozami. - Gdy tylko wiedziona ciekawością psina zbliżyła się do zagrody, to koza momentalnie zaatakowała. Nero poszybował dwa i pół metra w górę. Kuleje i boli go zadek.Kaśka nie ma obecnie łatwego życia. Cycki są pełne mleka i zwisają do ziemi. Małe kozy nie mogą więc pod nią wejść. Żołnierze z batalionu 34. Pułku Fizylierów im. Królowej Szwedzkiej Wiktorii rozpoczęli intensywne poszukiwania specjalisty, który uszyje kozie biustonosz. Nawet Teleexpres pomaga w znalezieniu krawca!- Za pośrednictwem „Kuriera” apelujemy o osobę, która mogłaby pomóc. Cycki koza ciągnie po ziemi i potrzebuje bielizny, która by je podtrzymała - tłumaczy Dariusz Krzywda, nazywany sierżantem Bąblem.


O ile cap Bartek zawsze chętnie zabiera się do seksu, o tyle swoimi potomkami już zbytnio się nie interesuje. Dziećmi musi martwić się Kaśka. Zresztą jurny cap spłodził już tylu potomków, że kolejnych już zdaje się nie zauważać. Większość kóz trafia do prywatnych hodowli.- Pilnujemy, żeby dostały się w dobre ręce. Tak się złożyło, że przez wszystkie te lata potomkowie Bartka trafili do różnych krajów Europy. Nasz cap przekazał geny kolejnym kozim pokoleniom w tej części naszego kontynentu - mówią pasjonaci z fortu.

 

Czy najnowszy potomek Bartka wda się w ojca? „Prusacy” stwierdzają, że żaden z jego synów tak bardzo go nie przypominał. - Chcielibyśmy, żeby był spokojniejszy niż Bartek. W innym razie nie nadążymy z przyjmowaniem kozich porodów… - martwią się pasjonaci historii z Fortu Gerharda.


Bartosz TURLEJSKI / Kurier Szczeciński

Rajd Weterynarzy do ... fortecznych kóz!

Autor: Fort Gerharda
Czas: 1:29
Data dodania: 03.25.2012

Kto uszyje biustonosz dla Kaśki?

Autor: Fort Gerharda
Czas: 1:34
Data dodania: 03.22.2012

Doda wystraszyła bobra

Autor: Fort Gerharda
Czas: 2:43
Data dodania: 11.17.2014
YouTube