Tłumy na I Pikniku Historycznym!

Organizatorem I Pikniku Historycznego był w tym roku Fort Gerharda i Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W imprezie uczestniczyło (wydawano bezpłatne przepustki) prawie 1000 osób.

 

 

 

W tym- 150 gości z za zachodniej granicy, 30 osobowa grupa z Kołobrzegu- z przedstawicielami kołobrzeskiego samorządu oraz dwóch … Czechów!    Piknik był największym- pod względem ilości uczestników -  masową imprezą podczas   tegorocznych obchodów EDD w naszym województwie!

 

Wydano 150 litrów grochówki, a uczestnicy pikniku zjedli 90 bochenków chleba,  70 kg kiełbasy oraz wypili 30 litrów grzanego wina. Piknik uświetnili swoim przybyciem: pasjonaci historii z Muzeum Techniki ze Szczecina (Kübelwagen 82 , gaz 69, sokół, jeep willis), członkowie Towarzystwa Przyjaciół Fortów z Remizy Artyleryjskiej w Świnoujściu ( Gaz 69, m-ka), pracownicy i przyjaciele Muzeum Oręża Polskiego z Kołobrzegu (jeżdżące  SU-57, dwa motocykle)  oraz świnoujscy eksploratorzy na kilku motocyklach, prezentujący swoje kolekcje uzbrojenia.

 

 

Szabla niestety wyjechała ze Świnoujścia i pojechała do Kołobrzegu. Zdobył ją Franciszek Juszczyk (18l.).  Wstęp na imprezę był bezpłatny ( także grochówka, grzane wino itd.), a wszystkie koszty zostały pokryte przez głównego organizatora- Fort Gerharda ( bez finansowego wsparcia ze strony samorządu i innych miejskich instytucji).

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, mediom za informacje   i uczestnictwo w imprezie. Wydziałowi Rozwoju Miasta UM Świnoujście za wypożyczenie rzutnika video i pomoc w promocji imprezy. Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. za uruchomienie specjalnej linii w dni trwania pikniku! I pasjonatom historii, którzy  uświetnili imprezę swoją obecnością! Kolejny Piknik już  w maju 2010 roku!  

 

 

Dni Twierdzy 2012 - Fort Gerharda

Autor: Bartosz Turlejski
Czas: 10:57
Data dodania: 11.01.2012

Seminarium Muzealnictwa Wojskowego w Forcie Gerharda cz2

Autor: Fort Gerharda
Czas: 1:00
Data dodania: 11.17.2014

Seminarium Muzealnictwa Wojskowego w Forcie Gerharda cz1

Autor: Fort Gerharda
Czas: 1:00
Data dodania: 11.17.2014
YouTube