World of Warships w fortecznych murach

Gracie w World of Warships? Jeżeli tak to mamy dla Was dobra wiadomość ! Być może już wkrótce na jednej z plansz pojawi się Świnoujście i.. Fort Gerharda! A wśród okrętów ORP Błyskawica! Już za parę tygodni będzie można także obejrzeć wyjątkowy dokument, z foto-realistyczną rekonstrukcją fortu z przełomu XIX-go i XX wieku.

 

 

Ekipa filmowa z Sankt Petersburga odwiedziła z kamerą dwa obiekty w Polsce - ORP Błyskawicę w Gdyni i Fort Gerharda w Świnoujściu. O każdym z tych ciekawych pamiątek historii powstanie dokument, z wysokiej jakości foto-realistycznymi rekonstrukcjami wyposażenia, z czasów świetności tych zabytków.

 

- Możliwości techniczne producenta gry i jego ekipy filmowej są wręcz nieograniczone- mówi Marcin Ossowski z Fortu Gerharda, który był przewodnikiem filmowców w Świnoujściu. - Na stanowiskach staną potężne ringkanone 21 cm ( działa nadbrzeżne) ! Znikną drzewa, a jedna z sekwencji pokaże fort przed przebudową- w latach 60-tych XIX wieku. W drugim dokumencie zagrzmią działa "Błyskawicy", która wypłynie w bojowy rejs.

 

 

Twórcy gry rozważają także wprowadzenie tych obiektów do gry. Premiera obu dokumentów planowana jest za parę tygodni. - Wasze miasto , Polska są naprawdę piękne! U nas- w Sant Petersburgu ciągle pada. A tu jest tak pięknie! Kolorowo, ciepło i zielone lasy.- mówi Anastazja - Ludzie są naprawdę mili i gościnni.


Warto przypomnieć, że to już druga wizyta tej ekipy z War Gaming w Świnoujściu. W zeszłym roku Białorusini i Rosjanie, reprezentujący kultową grę World of Tanks, realizowali w Świnoujściu materiał poświęcony historii Twierdzy Świnoujście pod koniec 1945 roku.

YouTube