Wystawa V1 i V2 w naszym muzeum. Zostało ostatnie kilka dni!

To jak dotąd największa nasza wystawa. Dziękujemy wszystkim partnerom, dzięki którym mogło dojść do zorganizowania tego niezwykłego wernisażu: Muzeum Armii Krajowej, Lotnictwa Polskiego, Wojsk Lądowych, Muzeum Historyczno-Techniczego w Peenemunde.

 

 

Prezentacja przygotowaną przez Muzeum Armii Krajowej z Krakowa na Forcie została wzbogacona o oryginalne elementy rakiet V-1 I V-2 ze zbiorów prywatnych i muzeów z Polski i Niemiec - z muzeum, które funkcjonuje na terenie byłego ośrodka doświadczalnego Peenemunde.


Na wystawie znalazły się m.in. silnik rakietowy rakiety V-2, zbiornik paliwa pocisku V-1, zapalnik głowicy bojowej rakiety V-2, zbiornik po ciekłym tlenie, zapalniki elektryczne, stery grafitowe, a także części pocisku V-1, w tym obudowa silnika i zapalniki.Ekspozycja to również ok. 70 posterów prezentujących powstanie i bojowe użycie V-1 i V-2 oraz pracę wywiadu Armii Krajowej, który wykradł Niemcom tajemnicę rakiet wunderwaffe.Niemiecka broń V-1 i V-2 to pociski odrzutowe i rakietowe z okresu II wojny światowej, zwane Vergeltungswaffe, czyli bronią odwetową. Rakiety miały służyć do prowadzenia walki na odległość, stanowiły wówczas przełom w wojskowości.

 

Wystawa po rewaloryzacji już wkrótce zostanie zaprezentowana w Kamiennej Górze - w całkowicie nowej odsłonie i rozszerzonej formule! ZAPRASZAMY!


V-2 w Forcie Gerharda !

Autor: Fort Gerharda
Czas: 8:19
Data dodania: 03.22.2012

Wystawa "Polskie Państwo Podziemne w walce z bronią V" już otwarta!

Autor: Fort Gerharda
Czas: 1:57
Data dodania: 03.22.2012
YouTube