Fort Gerharda http://fort-gerharda.pl/rss.xml Fort Gerharda - zwany również Fortem Wschodnim, to jeden z fortów Twierdzy Świnoujście. Należy do najlepiej zachowanych XIX-wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Położony jest na wyspie Wolin, na prawym brzegu ujścia Świny. pl 1552973454 fort-gerharda.pl 60 Uwaga! Sprawdź dni otwarcia fortu artykul_uwaga-sprawdz-dni-otwarcia-fortu_369.html Drodzy Goście! W związku z pracami nad reorganizacją wystaw w muzeum od dnia 26 listopada do dnia 15 stycznia 2019 Fort Gerharda czynny będzie tylko w wyznaczonych dniach:

W grudniu 2018: 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23, 26, 27, 28, 29, 30.

W styczniu 2019: 2, 3, 4, 5, 6, 12, 13.

Podziemne Miasto czynne będzie jak Fort Gehrarda- wejścia w w/w terminach o godzinie 10:30 i 15:00.

W/w terminy nie obowiązują grup zorganizowanych- te jak zawsze obowiązuje rezerwacja telefoniczna.


Przepraszamy za utrudnienia i serdecznie zapraszamy

]]>
Nowy oddział- Fort Spitzberg otwarty! artykul_nowy-oddzial-fort-spitzberg-otwarty_368.html Jak już informowaliśmy w styczniu 2018 roku nasza inicjatywa stała się gospodarzem nowego obiektu- Fortu Spitzberg- Ostróg w Srebrnej Górze. Po kilku miesiącach intensywnych prac porządkowych z terenu fortu wywieziono ponad 30 ton śmieci i gruzu. Uporządkowany fort, z odświeżonymi wnętrzami w których znajdują się dioramy i wystawy został otwarty 1 lipca br.

]]>
Otoczenie fortu i latarni przestanie w końcu straszyć artykul_otoczenie-fortu-i-latarni-przestanie-w-koncu-straszyc_367.html To jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w naszym województwie. I jednocześnie jedno z najbardziej zaniedbanych. Otoczenie latarni morskiej i Fortu Gerharda w Świnoujściu ma jednak zyskać nowy blask.

]]>
Piotr Piwowarczyk członkiem Rady Biznesowej WZIEU Uniwersytetu Szczecińskiego artykul_piotr-piwowarczyk-czlonkiem-rady-biznesowej-wzieu-uniwersytetu-szczecinskiego_366.html Pragniemy poinformować, że od 14 marca dyrektor naszego muzeum- Piotr Piwowarczyk został członkiem Rady Biznesowej WZIEU Uniwersytetu Szczecińskiego. Razem z Ewą Stanecką- Wojewódzką Konserwator Zabytków w Szczecinie i Tomaszem Kowalczykiem, naczelnym redaktorem Kuriera Szczecińskiego stworzyli zespół do spraw mediów i zarządzaniem dziedzictwem.

]]>
Zapraszamy w Święta Wielkanocne artykul_zapraszamy-w-swieta-wielkanocne_364.html Tradycyjnie w Wielkanoc, zapraszamy serdecznie wszystkich do spalenia świątecznych kalorii. Od piątku do poniedziałku Fort Gerharda oraz Podziemne Miasto czynne będą o podanych poniżej godzinach.

]]>
Wystawa Wielkie dni małej floty w malarstwie Adama Werki artykul_wystawa-wielkie-dni-malej-floty-w-malarstwie-adama-werki_365.html W dniu14 marca br. z inicjatywy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża doszło do podpisania listu intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy świnoujskimi organizacjami a Fundacją im. Adama Werki.

]]>
Wizyta w Militarhistorisches Museum Flugplatz w Berlinie artykul_wizyta-w-militarhistorisches-museum-flugplatz-w-berlinie_361.html Zima to dobry czas do nadrobienia zaległości. W przerwach pomiędzy pracami w Świnoujściu i Srebrnej Górze, odwiedzamy wiele interesujących miejsc. Postanowiliśmy wybrać się do Berlina, aby z bliska obejrzeć FuMO-214 Würzburg-Riese, którego jedna z wersji funkcjonowała w czasie II wojny światowej na terenie naszego kompleksu.

]]>
Nowy rok, nowe eksponaty artykul_nowy-rok-nowe-eksponaty_360.html Mimo że mam dopiero początek roku, to kolekcja Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu powiększa się w niebywałym tempie. Przedstawiamy kilka najświerzszych muzealiów, które zasiliły kolekcje od początku roku.

]]>