Fort Gerharda http://fort-gerharda.pl/rss.xml Fort Gerharda - zwany również Fortem Wschodnim, to jeden z fortów Twierdzy Świnoujście. Należy do najlepiej zachowanych XIX-wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Położony jest na wyspie Wolin, na prawym brzegu ujścia Świny. pl 1534449538 fort-gerharda.pl 60 Piotr Piwowarczyk członkiem Rady Biznesowej WZIEU Uniwersytetu Szczecińskiego artykul_piotr-piwowarczyk-czlonkiem-rady-biznesowej-wzieu-uniwersytetu-szczecinskiego_366.html Pragniemy poinformować, że od 14 marca dyrektor naszego muzeum- Piotr Piwowarczyk został członkiem Rady Biznesowej WZIEU Uniwersytetu Szczecińskiego. Razem z Ewą Stanecką- Wojewódzką Konserwator Zabytków w Szczecinie i Tomaszem Kowalczykiem, naczelnym redaktorem Kuriera Szczecińskiego stworzyli zespół do spraw mediów i zarządzaniem dziedzictwem.

]]>
Zapraszamy w Święta Wielkanocne artykul_zapraszamy-w-swieta-wielkanocne_364.html Tradycyjnie w Wielkanoc, zapraszamy serdecznie wszystkich do spalenia świątecznych kalorii. Od piątku do poniedziałku Fort Gerharda oraz Podziemne Miasto czynne będą o podanych poniżej godzinach.

]]>
Wystawa Wielkie dni małej floty w malarstwie Adama Werki artykul_wystawa-wielkie-dni-malej-floty-w-malarstwie-adama-werki_365.html W dniu14 marca br. z inicjatywy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża doszło do podpisania listu intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy świnoujskimi organizacjami a Fundacją im. Adama Werki.

]]>
Wizyta w Militarhistorisches Museum Flugplatz w Berlinie artykul_wizyta-w-militarhistorisches-museum-flugplatz-w-berlinie_361.html Zima to dobry czas do nadrobienia zaległości. W przerwach pomiędzy pracami w Świnoujściu i Srebrnej Górze, odwiedzamy wiele interesujących miejsc. Postanowiliśmy wybrać się do Berlina, aby z bliska obejrzeć FuMO-214 Würzburg-Riese, którego jedna z wersji funkcjonowała w czasie II wojny światowej na terenie naszego kompleksu.

]]>
Nowy rok, nowe eksponaty artykul_nowy-rok-nowe-eksponaty_360.html Mimo że mam dopiero początek roku, to kolekcja Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu powiększa się w niebywałym tempie. Przedstawiamy kilka najświerzszych muzealiów, które zasiliły kolekcje od początku roku.

]]>
Czy wycofany ze służby okręt podwodny trafi do Świnoujścia? artykul_czy-wycofany-ze-sluzby-okret-podwodny-trafi-do-swinoujscia_359.html Trwa walka o to, gdzie trafi wycofany ze służby w Marynarce Wojennej okręt podwodny typu Kobben. 53-letni okręt wycofano ze służby w grudniu. Chęć opieki nad emerytem zgłosiło Świnoujście i obiecało udostępnić go turystom.

]]>
Krzyż Federacyjny dla dyrektora muzeum artykul_krzyz-federacyjny-dla-dyrektora-muzeum_358.html Na początek roku jubileuszowego, w którym obchodzimy 100 lat od odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości, nasza inicjatywa, reprezentowana przez Piotra Piwowarczyka został uhonorowana Krzyżem Federacji Polskich Związków Obrońców Ojczyzny. Organizacja została założona w 1928 roku i przed wojną zrzeszała blisko 300 000 członków!

]]>
Nowe wyzwanie- Fortu Ostróg w Srebrnej Górze! artykul_nowe-wyzwanie-fortu-ostrog-w-srebrnej-gorze_357.html Fort Ostróg w Srebrnej Górze ten jeden z najpiękniejszych fortów górskich w Europie. Od piątku obiekt ma nowego gospodarza. – Zrobimy wszystko, by przy współpracy z gospodarzem Twierdzy i lokalnym samorządem, fort odzyskał dawny blask i stał się miejscem, gdzie historia spotyka się z przygodą i zabawą – mówi Piotr Piwowarczyk z Fortu Gerharda w Świnoujście.

]]>